2009.08.14. 08:27
vili
Nagy ajándékot kapott egyszer a nemzet a Familia Kft. nevű médiapiaci tévedéssel. Persze nem csak azért, mert a két termékelhelyezés közötti félmondatok jó része a Kövér Vilmos nevű, félgügyére formált szereplő csesztetésétől szólt.
A prekapitalista szörnyszülött sikere legalább három helyen érhető tetten. Egyrészt a rendező megalapozta hírnevét, aki azóta sikert, sikerre halmoz. Másrészt, ha valaki túl bonyolultan magyaráz el valamit másoknak, most már simán visszakérdezhet lekezelően: ~?. Harmadrészt, posztunk névadójának megformálóját sikerült megóvni a médiaipar álságos kétszínűségétől. Színházi szerepeire tud koncentrálni.
Persze ami másnak siker, nekünk könnyen lehet kudarc. Így, a kockázatok mérlegelése mellett azt javaslom, hogy inkább ne használjuk.
12 komment
Címkék: ciki
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
hell.blog.hu/2009/05/13/parizs_meger_egy_miset
Én lazán bevállalnék egy vallást, hogy kőnig legyek valami tip-top országban, ha érted, mire célzok.
Evidens, hogy tegnap mozi után kajcsiztunk egyet, mér, ti nem szoktatok?
@zsirfeka: Még egy kevésbé tip-top országért is, ott pöffeszkednék, mint I. József, érted. :D
Pont olyan idétlen rövidítés, mint pari, sali, cseri, sőt. kápisali, kápifőzi (!) (káposztasaláta, káposztafőzelék).
Szavak felesleges becézgetése volt már?
"Na most nyisd ki az összes füledet, jó?! Ettől a pillanattól kezdve nem vagy terminátor, vili?" - utasította rendre a zabolátlan gépszörnyet a kis John Connorka a Terminátor 2-ben. Azt ugyan nem tudom, hogy a magyar szinkron 1991-ben pontosan mikor készült, de film itthon 1991. augusztusában jelent meg. A Família Kft. pilot részeit pedig csak 1991. októberében kezdték sugározni a tévében.